Průmyslová výroba a ekonomika

Jak začít s chytrou domácností

Ještě před pár lety jsme chodili přepínat programy na televizi ručně a dálkové ovládání bylo téměř splněným snem. Chytré spotřebiče se stále častěji zabydlují v našich domovech, a co dříve připomínalo sci-fi film, se stává realitou. Vytvořit si jednoduchou a účelnou chytrou domácnost není zas tak složité a snadno to zvládnete sami.

Lidské aktivity spojené s ekologickým cítěním

Spolu s rozvojem průmyslu se objevují stále další a další ekologické otázky, které je třeba zodpovědět. Pro někoho jsou to veřejné aktivity, pro jiného alternativní způsob života. Jak jste na tom vy?

Nahrazení lidského faktoru strojovou inteligencí

Psal o ní Čapek, věnoval se jí Orwell. Tématem dnešního článku je nahrazení lidského faktoru strojovou inteligencí, její etičnost a výhled do budoucna.

Rozvoj velkovýroby oblečení a ekologie

Souběžně s rozvojem průmyslu se utvořila i levná velkovýroba oblečení. Často neekologické řešení, kterým jdeme jako společnost sami proti sobě. Jak se k této otázce stavíte vy?

Průmyslová revoluce v datech

Dříve se ve školách učilo o jedné jediné průmyslové revoluci, která začala v 18. století. Dnes žijeme ve čtvrté etapě průmyslového rozvoje. Jaké byly ty předchozí?

Hřídel: rotační část strojů

Úkolem hřídele je přenášet rotační pohyb. Její nedílnou součástí jsou hřídelové čepy. Hřídele můžeme rozdělit do několika kategorií. Které to jsou?

Relé a jeho využití

Co je to relé? Jedná se o drobné zařízení určené ke spínání signálů. Současný průmysl se bez něj neobejde. Pojďme si o něm říct víc.

Záložní zdroj UPS pro elektrické spotřebiče

Vypnuli proud, vám zhasl počítač a přišli jste o dvouhodinovou práci? Kdo takovou situaci někdy nezažil. Pro podobné situace je tu záložní zdroj UPS. Co to je?

Jak na výběr elektroinstalační krabice

Plánujete nový projekt nebo jste již uprostřed rozběhnutého tvůrčího procesu a řešíte výběr elektroinstalační krabice? Poradíme vám, na co si dát při výběru pozor.

Dálkový monitoring a hlídání teplot

Hlídání teplot a dálkový monitoring je pro řadu průmyslových odvětví klíčový. Řada výrobců nabízí nejen standardní řešení, ale také vývoj aplikací na míru. Co vše tento obor obnáší?