Technologie

Technologie, které nejvíc ovlivnily lidstvo

Jsme ve věku internetu, chytrých technologií a lidstvo dosahuje den za dnem obrovských pokroků. Tušíte ale, jaké technologie civilizaci za celou dobu její historie ovlivnily nejvíce?

I průmysl může být ekologičtější. Jak?

Dávno už víme, že průmyslová výroba velmi výrazně ovlivňuje životní prostředí. A většinou negativně. Přesto dnes existují technologie, které mohou tyto negativní dopady snížit.

Jaké moderní technologie pomohou ochránit váš domov?

I když si obvykle platíme pojištění nemovitosti, chováme se zodpovědně a chráníme se preventivně proti zlodějům, může se stát, že náš domov se přece jen ocitne v ohrožení. Díky využití moderních technologií ale můžeme mnoha rizikům zabránit.

Jak fungují nejznámější medicínské přístroje

Medicína je fascinující obor. S rozvojem moderní techniky se lékaři museli naučit pracovat s mnoha přístroji, které jsou pro nás dnes samozřejmostí. Ve většině případů však netušíme, jak tyto nástroje fungují. Tak se na ty nejznámější dnes podíváme.

Záložní zdroj UPS pro elektrické spotřebiče

Vypnuli proud, vám zhasl počítač a přišli jste o dvouhodinovou práci? Kdo takovou situaci někdy nezažil. Pro podobné situace je tu záložní zdroj UPS. Co to je?

Jak na výběr elektroinstalační krabice

Plánujete nový projekt nebo jste již uprostřed rozběhnutého tvůrčího procesu a řešíte výběr elektroinstalační krabice? Poradíme vám, na co si dát při výběru pozor.